Načatý večer

Autor: Michaela Bednárová | 27.3.2013 o 22:23 | (upravené 27.3.2013 o 22:55) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  65x

 

Xistína Y. nosila v kabelke pomádu s názvom „Načatý večer“. Nešlo o žiadnu konkurenciu firme L ani G, ani XY, vymyslela si ten názov sama. No, celkom samej jej to predsa len nenapadlo. Predtým sa totiž muselo vždy niečo stať. Buď sa na ňu v poslednej chvíli vykašľali priatelia alebo ten, ktorému v hneve nevedela nájsť krajšie pomenovanie ako „ideálny protovzor idiota“, a Načatý večer bol na svete. Tak si milá Xistína Y. čerstvo natreté pery, pripravené na akciu, mohla už len špúliť v zrkadle sama na seba. Čo iné jej ostávalo? Špúlila, špúlila, asi tak päť minút. Potom sa zrazu, len tak mimochodom, rozhodla, že ich predsa môže špúliť aj na niekoho iného. Keď už má teda ten načatý večer!

Tak sadla do taxíka, a špúlila ich na taxikára v spätnom zrkadle. Ten sa tomu špúleniu akosi nevedel ubrániť. Preto auto idúce za ním malo neskutočnú smolu, keď Xistína Y. z ničoho nič nenašpúlene skríkla: „Vystupujem!“, a taxikár prudko zabrzdil. Xistína Y. bez záujmu vyskočila z auta tak rýchlo, že si ani neuvedomila, ako ju ešte pred sekundou menší náraz mykol dopredu. Keby sa jej pritom rozsypala kabelka na podlahu alebo si zlomila aspoň necht, vtedy a jedine len vtedy by to ňou otriaslo. Ale takto? Takto si už cupitala na svojich dlhých nohách a ešte dlhších klincoch v opätkoch.

Po niekoľkých metroch ju prilákali prvé pestrofarebné neóny, ktoré zahliadla. Červená, žltá, zelená, modrá, hmm, tu bude veselo. Napriek tomu, že chýba ružová, pomyslela si ako tak zostupovala dolu schodiskom. Trval dlho, ten jej zostup, pripomínalo to trochu opatrný zostup do pekla. V skutočnosti ale drahá Xistína Y. dávala obrovský pozor, aby si nevytkla členok. Minule sa to totiž vraj stalo sesternicinej kamarátkinej kamarátky sesternici. Fúúú, vraj hrozná bolesť! Vraj taká, že by ju ona, Xistína Y., radšej nemala chcieť nikdy zažiť.

Keď s nevytknutým členkom zostúpila Xistína Y. konečne k dverám, zaumienila si, že dnes bude špúliť pery na každého, ale fakt na každého, bez výnimky. Smutné, k čomu všetkému nás muži doženú, blyslo jej ešte hlavou, kým stihla za sebou nechať otvorené dvere. Áno, hneď je nad slnko jasné, že doma má Xistína Y. fotobunku ešte aj na dverách od skrine. Kto by sa k nej nepridal do boja proti prílišnej námahe?

„Gin s tonikom,“ zahlásila sebavedomo-našpúlene, keď vyšvihla svoju riťku na vysokú barovú stoličku. Vždy obdivovala herečky z filmov, ktoré sa prišli do baru samé ožrať. Čo tam po tragike danej postavy! Xistína Y. sa prišla ožrať, lebo má naozajstný dôvod. Nechali ju v štichu všetci, a k tomu s načatým večerom. Drzosť akási! Hen, kopla do seba pohárik.

„Ešte raz, a dvojitý,“ zahlásila s nabudeným odhodlaním.

Dnes tieto pery niečo zažijú, burcovala samú seba. A špúlila, špúlila ich krížom krážom po celej miestnosti. Na okuliarnika, príliš opáleného, tučného aj chudého, starého aj plešatého, fúzatého aj nadmieru svalnatého. Páni, tých tu ale dnes je, môže si vyberať. A aj si vyberie! Len čo do seba kopne ešte tieto tri poháriky. Potom jej už bude jedno, na koho padne voľba. Všetci sa jej zlejú aj tak dokopy. A aj tak si budú z dnešného večera jedine pery niečo pamätať.

„Slečna, nemáte už dosť?“ opýtal sa jej hlas odkiaľsi. Zahľadela sa prihlúplo tým smerom, a keď zistila, že je to čašníkov hlas, nastavila prázdny pohár.

„Nalej...dnes večer mi nalievaj...,“ povedala pokročilo opitým hlasom.

„Ale niečo sa ti robí, na tvári. Nemáš alergiu?“ pýtal sa hlas priamo.

Alergia? Ona, Xistína Y. a alergia? Poznajú sa? Nepoznajú. Kto je to tá Allegria? Mávala pred sebou rukami, snažiac sa zahnať tieto myšlienky.

„Nalej...večer je-e nača-tý, noc sa eš-te neza-nezačala...,“ strčila čašníkovi prázdny pohár popod nos.

A takto by to pokračovalo celkom iste až dovtedy, kým by rozkošná Xistína Y. nespadla zo stoličky. Lenže nespadla. Začalo sa celkom iné divadlo. Vlastne sa to divadlom nedá nazvať, nebolo to veľmi pekné podívanie. Xistína Y. sa zrazu, z minúty na minútu, celkom kompletne vyhádzala. Ale pozor, to by ešte nič nebolo! Ide o to, kde sa vyhádzala. V bare, áno samozrejme, tak odpovie kamarátkam na otázku „Kde?“. No predstavte si, po celom obvode našpúlených pier sa vyhádzala. A tie boli ešte červenšie, a ešte našpúlenejšie.

A tak si milá naša hrdinka, Xistína Y., hneď ráno naklusala do známej, drahej a váženej skrášľovacej čakárne, ktorá je len akýmsi predstupienkom, mostíkom, schodíkom do inštitúcie s tak dôležitým prívlastkom: klinika krásy.

Pani Dr. D.R. ju prijala hneď, prednostne, napriek tomu, že Xistína Y. ju o nič neprosila. Keby mohla, prosila by, celkom určite. Lenže pani D.R. stačil jediný pohľad na opuchnuté, fľakaté a načerveno hrboľato lemované pery milej Xistíny Y., že jej žiadne slová nebolo treba.

„Čo ste to so sebou urobili, Xistínka? Vravela som Vám predsa, že po zákroku je všetko ešte pár dní citlivé. A navyše u Vás zrejme došlo k alergickej reakcii. Ja som Vás ale varovala, aby ste sa radšej vyhýbali kontaktu s alkoholom,“ prihovárala sa Dr. D.R. počas prácneho ošetrenia zúboženej napodobeniny pier.

Nato sa Xistínka s veľkou námahou nadýchla a vysúkala zo seba bolestivú a plačlivú otázku: „Ale čo som mala potom robiť s načatým večerom?“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?